Archiwum

 • Wszystkich wizyt: 75614
 • Dzisiaj wizyt: 6
 • Wszystkich komentarzy: 4146

Echnie

Strasznie się wściekłam, wczoraj po swojej ostatniej lekcji. Nie kumam przypadku tej uczennicy. Ma z francuskiego szóstkę w swojej szkole, a nie umie – NIC. Spotkania z nią to właściwie nie lekcje tylko „proszę, niech pani przyjdzie, bo na jutro muszę zrobić to i toito i to, a sama nie dam rady”, a ponieważ odbywają się nie częsciej niż raz na dwa-trzy tygodnie, to w praktyce jej po prostu dyktuję, a ona i tak nie umie tego zapisać. Więc w końcu jej literuję, a ona strzela focha, jak literuję coś, co AKURAT umie napisać sama. Mam tu wielki zgrzyt moralny: nie chcę więcej przychodzić na takich zasadach, bo nie jestem maszynką do odrabiania lekcji; szczególnie, że ona z tego zupełnie nic nie wynosi, bezmyślnie tylko notuje. Jedynym wyjściem byłyby regularne spotkania, na których zrobiłabym jej porządną repetę od początku. Z tym że jej klasa (czyli i ona teoretycznie) są już na poziomie subjonctif, czyli te powtórki i wciśniecie wiedzy do jej (naprawde niegłupiej) głowki zajęłyby wiele spotkań. Minimum dwa razy w tygodniu, najlepiej ze cztery. No a to oznacza dla niej wydatek, a ja mogę wyjść w oczach jej rodziców na naciągacza (jak to tyle godzin, przecież ma szóstkę, jest najlepsza w klasie). Cóż, będzie trzeba wysmażyć maila z konkretami, bo ja bym nie chciała, żeby ktoś kiedyś tak korepetytorował moje dziewczynki.

Oraz jeszcze sama powinnam do niej kiedyś pójśc na korepetycje, żeby się dowiedzieć JAK ona pisze sprawdziany na dobre oceny, skoro naprawdę nie umie nic.

 

4c komentarze/y do Echnie

 • zmorka

  jedyne co mi przychodzi do głowy to że ściąga na sprawdzianach a może jej nauczycielka nie chce się narażac rodzicom i naciąga oceny ??? no bo przeciez zadania domowe ma dobrze i to na pewno stres na klasówce nie pozwolił jej dobrze napisac ? ( znam takie przypadki )

 • McDalenka

  Pewnie tak jest. List w każdym razie się smaży. Jeszcze odczekam, żeby nie był emocjonalny, tylko rzeczowy i będzie załatwione.

 • darciucha

  Zmorkaaa!! Odhasłuj swojego bloga, co? Nie mogę sobie podczytywać i odczuwam pewien dyskomfort:(

 • zmorka

  Darciucha wyślij podanie na kopesia@wp.pl bo list motywacyjny już widzę :D

Odpowiedz

  

  

  

Możesz użyć tych znaczników HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>