Archiwum

  • Wszystkich wizyt: 75252
  • Dzisiaj wizyt: 2
  • Wszystkich komentarzy: 4146

Chorzo

Eh, się pochorowalim. Mamy cały wachlarzyk: u mnie zapchane zatoki, u Bimbka migdały jak orzechy włoskie, u Aurela zaogniona krtań. Czekamy na Rikiego z oskrzelami. Chorujemy leniwie, każda po swojemu.

Aurel bawi się zapałkami i świeczkami, ale nie zajmuje go to na tyle, żeby przestał gadać i śle ciągle monologi. „Ach, magia, magia. Fantastyczna rzecz. Tutaj zrobimy tak, że najpierw jedna zapałeczka, od niej następna, pierwszą gasimy, od drugiej odpalamy trzecią, potem czwartą i tak do skończenia świata. A wiesz, że zawsze lepiej się cieszyć niż się smucić? Tata mi mówił, że trzeba się cieszyć życiem, bo inaczej nie będzie się z czego cieszyć. Nie powiem, żebym go za bardzo rozumiała. Ale w przyszłości zostanę optymistą. Tak się mówi o osobach, które mają pół szklanki i się cieszą. To mi się wydaje bardziej rozsądne”

Malwina umyła podłogi chusteczkami do mebli, czyli wszystkie panele są starannie nawoskowane, czyli co chwilę ktoś wywija orła. na przykład Aurel. „Żyjesz?” – pytam. „Tak, żyję. Ała” „A ja nie ziję, bo ja się nie psiewluciłem” – to Bimbek. Bimbek jeszcze kłóci się z Talking Tomem. Dla szczęśliwców, którzy nie pozwolili dzieciom ściągnąć tej aplikacji na telefon podpowiem, że to po prostu kot, który powtarza wszystko, co się do niego mówi, zmieniając głos na chudy i nieco przyspieszając. Bardzo zabawnie jest usłyszeć własny ochrzan typu „Aaa, czy możecie przestać się tu kokosić i sypać ciastkami dookoła? Czy możemy po prostu obejrzeć ten film do końca? Mi się naprawdę podoba, więc siad, spokój i cisza, ok??” powtórzony jak przez niezłego karykaturzystę, cienkim głosikiem i w megatempie. Więc Malwina mówi na przykład: „Kocie, puściłeś bąka!” (ach tak, zapomniałam wspomnieć, kot beka, puszcza bąki, trzeba go kłaść spać, karmić i bawić się z nim, jak nie, to telefon miauczy żałośnie, nawet jeśli aplikacja jest wyłączona, a my prowadzimy lekcję). Kot powtarza: „Kocie, puściłeś bąka!” Malwina: „Nie, ty puściłeś” Kot: „Nie, ty puściłeś” Malwina: „Nie, ty!” Kot: „Nie, ty!” No ubaw po pachy. „Jesteś trochę gapą, kotu!” „Jesteś trochę gapą!” „Nie, ty” „Nie, ty!”. „To moja mama.” „To moja mama.” „Nie, bo moja!” „Nie, bo moja!” „Nie, moja!!!!” „Nie, moja!!!!”. Końca nie widać.

1 komentarz do Chorzo

Odpowiedz

  

  

  

Możesz użyć tych znaczników HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>